Urban Outfitters pozwane przez Coachellę!

Organizatorzy kalifornijskiego festiwalu – Coachella oskarżyli popularną markę Urban Outfitters o bezprawne użycie ich znaku towarowego.
Marka ta sprzedawała buty i tuniki, które w swojej nazwie zawierały nazwę festiwalu.

Coachella –  jest to największy i najpopularniejszy festiwal muzyczny.
Odbywa się w Kalifornii nieprzerwanie od 16lat.
W zeszłym roku w festiwalu wzięło udział ponad 600 000 osób, w tym celebryci i blogerki z całego świata. Pokazały się tam takie osobistości jak m.in. Kendall i Kylie Jenner, Chiara Ferragni; blogerki z Polski – Jessica Mercedes i Maffashion (Julia Kuczyńska), a także jedna z właścicielek marki Local Heroes (o której mowa w poprzednim poście) – Areta Szpura.
Kolejna edycja festiwalu odbędzie się 14. kwietnia, a tegorocznymi “headlinerami” są Radiohead, Lady Gaga i Kendrick Lamar.

źródło zdjęć: Pinterest

Marka, jaką jest Urban Outfitters od zawsze promowała festiwalowy styl – zwiewne sukienki, obszerne, ciężkie dżinsowe kurtki czy botki za kostkę były ich wizytówką.
Dlatego też postanowili nazwać swoją nową linię ubrań właśnie nazwą festiwalu.
Nie spodobało to się jednak organizatorom, którzy w zeszły wtorek złożyli pozew o bezprawne użycie ich znaku towarowego.
Organizatorzy twierdzą iż nie jest to ich pierwszy konflikt z marką Urban Outfitters, która zlekceważyła wcześniejsze prośby o wycofanie ze sprzedaży produktów.

Jedyną marką, która ma oficjalną licencję na sprzedaż w sklepach ubrań znaczonych jako seria Coachella jest H&M. Można się domyślać, że to również niezadowolenie ze strony szwedzkiej sieciówki popchnęło organizatorów festiwalu do złożenia pozwu.

Jak sprawa się potoczy – zobaczymy.
Trzeba jednak pamiętać i mieć na uwadze, że Coachella, jak i inne, tak duże festiwale, powoli staje się symbolem popkulturowym, a one mają to do siebie, że cały świat używa ich jako kontekstu w wielu dziedzinach.

(post stworzony na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie: ELLE)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s