H&M Conscious Exclusive 2017

Szwedzka marka odzieżowa po raz kolejny udowadnia, że moda może iść w parze z troską o nasze środowisko!

Poza organizowaniem akcji “Oddaj swoje stare ubrania” co roku H&M wprowadza do swojej oferty ubrania wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów.

W tegorocznej, szóstej już kolekcji Conscious Exclusive, którą można kupić w wybranych sklepach oraz online, nowym materiałem jest BIONIC – wytworzony z plastikowych odpadów zaśmiecających morza i oceany oraz linię brzegową.
Innymi materiałami wykorzystanymi do produkcji kolekcji są między innymi: organiczna bawełna, organiczny jedwab czy poliester z recyklingu.

Wszystkie kolekcje z tej serii zostały docenione na rynku światowym. Jest to bowiem nowoczesne podejście do mody użytkowej, codziennej.

Jedną z osób, która bardzo chętnie nosi ubrania z tej linii jest polska blogerka – Jessica Mercedes.

Kiedy zajmujesz się modą, ubrania, dodatki, buty tworzą garderobę, której nie pomieści żadne pomieszczenie. Trendy pojawiają się i znikają, a ubrania zostają. Żyjemy w takim momencie, że warto się zastanowić jaki masz wpływ na środowisko – nawet kupując kolejną parę butów. Od wielu lat współpracuję z H&M i obserwuje działania, jakie prowadzą w ramach strategii zrównoważonego rozwoju. Z kapsułowych kolekcji H&M, Conscious Exclusive jest mi szczególnie bliska, to trendy połączone z odpowiedzialną modą. Założyć sukienkę, wyglądać jak milion dolarów – i jednocześnie wiedzieć, że została uszyta z materiałów przyjaznych dla środowiska – to super uczucie.
~ Jessica Mercedes

Obecnie 26% materiałów użytych do produkcji kolekcji H&M to materiały organiczne bądź pozyskane z recyklingu. Ułatwia to szerokiej grupie konsumentów dokonywania przyjaznych dla środowiska wyborów modowych.
Jednym z celów, które postawiła przed sobą marka H&M jest użycie w produktach do 2020 roku tylko i wyłącznie bawełny organicznej.
Ubrania przyjazne dla środowiska dostępne są również w stałej ofercie sklepu i oznaczone zieloną metką Conscious.

Kolekcja H&M Conscius Exclusive dostępna będzie od 20 kwietnia 2017 roku w wybranych sklepach H&M oraz on-line.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s